Güzellik ve Bakımın Püf Noktaları

18 Nov
Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken
10 Altın Kural

                                                                 
 
1) Bir başkasının kullandığı göz kalemi, eyeliner, rimel gibi teninizle birebir temas eden ürünleri kullanmayın. Gözler mikroplara karşı çok hassastır. Arkadaşınızla ortak  kullandığınız ürünlerde sadece makyaj malzemelerinizi değil mikropları da paylaşmış olursunuz. Gözünüz çok kısa zamanda hastalık kapmasına neden olabilir.


 


2) Kullandığınız fondöten ve pudra tonu teninizin doğal rengine uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde, yüzünüzde bir makse varmış gibi yapay duracaktır. 3) Makyaj yapmadan önce teniniz temiz olmalı. Makyaj, iyice yıkanmış ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalı, bu kurala dikkat etmediğinizde cildiğiniz kısa zamanda sıkılığını ve sağlığını koruyamaz hale gelecektir.

4) Aynı rimeli üç aydan fazla kullanmayın. Hijyen açısından en çok dikkat edilmesi gereken bir ürün olduğu için, bu süreyi geçirmemeye özen göstermeniz gerekir.
5) Eyeliner yada göz kalemini makul bir şekilde uygulayın. Çok göz kalemi kullanıldığında,  gözleriniz doğal olmaz eğer eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız sadece hafif bir ölçüde göz kalemi kullanın.6) Dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.
Soğuk havalarda dudak balmı kullanmanız dudaklarınızı güçlendirir ve kurumasını engeller.7) Gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Yatağa girmeden önce yüzünü temizleyip, nemlendirmeniz gerekmektedir. Cilt yaşınızın değerini kendiniz arttırabilirsiniz. 

8 ) Göz farınızı elbisenizin rengi beyaz, siyah, kahverengi ve gri değilse eşleştirmeyin. Elbiseniz pembe, yeşil, kırmızı, lacivert ve portakal rengiyse bunlarla uyumlu renkler kullanın. Göz farınız sadece doğal renklerle kombine ettiğinizde uyumlu olur.

9) Doğal teninizde iki ton koyu allık kullanmayın. Allık sürürken allığı burnunuzdan iki parmak uzaklığa yanaklara uygulayın.

 


10) Her ürünü az miktarda hafif dokunuşlarla kullanmaya özen gösterin. Az miktarda allık, az miktarda göz farı hafif fırça darbeleriyle…

BACAK VE KALÇALARI FORMDA TUTMAK İÇİN
Haftada 3 kez,15 dakikanızı ayırarak bir ay içinde istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Bu uygulamada önemli olan, hareketleri belli bir düzen içinde yapmanız.
 
  •  Sol ayağınızın tabanı yere basacak şekilde sırt üstü yatıp sol bacağınızı dizden kırın.Ellerinizi sağ diz arkasında kenetleyin,sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin.Poponuzu sıkarak kalçanızı yerden birkaç santim kaldırın. Bu arada sağ bacağınız göğsünüze çekili kalsın.3’e kadar sayarak pozisyonu koruyun ve kalçanızı tekrar yere bırakın.Aynı hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.
  •  Ayakta durun.Bacaklarınızı,ayak uçlarınız ileri bakacak şekilde kalça genişliğinde açın.Kollarınızı havada duracak şekilde öne doğru getirin.Bunu yaparken,sanki bir sandalyeye oturacakmışsınız gibi yavaşça dizlerinizden kırın.Dizleriniz,ayak parmaklarınızla aynı hizada olmalı,daha ileriye geçmemeli. 2′ ye kadar sayıp düzelin.Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.

  • Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun.Elleriniz kalçalarınızda,sağ bacağınızla geriye doğru bir adım atın.Bunu yapaken,sağ topuğunuz havada olsun.Ağırlığınızı sol bacağınızza vererek çömelin.Ama diziniz dik ve ayak parmaklarnızı geçmeyecek vaziyette olmalı.3’e kadar sayıp kalkın.Aynı hareketi 8-12 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: