Organik Makyaj Malzemeleri – Doğal mıyım Ne?

27 Nov
Son yıllarda, herkes tüm yaşamında doğallığa dönüş yapmakta. Genci-yaşlısı… Her konuda artık, daha sade ve doğal ürünler kullanmaya dikkat ediyor olduk. Kıyafetlerimizde, yediklerimizde, içtiklerimizde, hatta saç ve makyaj ürünlerimizde. Neden? Çünkü, kendimize değer vermeyi öğrenmeye başladık, araştırmacı olduk. Cildimiz ve sağlığımız çok önem taşıyor. Belki de, yaşımız ilerledikçe doğallığın önemi dikkatimizi çekiyor olabilir. Kendi adıma da, yaşım daha küçükken ağır makyaj yapıyorken, son yıllarda oldukça soft makyajlar yapmaya devam ediyor, doğal ürünler kullanmaya çalışıyorum. Birde, organik ürünlerden oluşan kozmetikler kullanınca, yüzümdeki makyajı bile çıkartmasam aklım kalmıyor.Yan ürünleri olarak, cildime de bakıyorum tabii…Haftalık yoğurt-asprin-limon karışımlı ünlü maskem olmazsa olmaz 🙂
Gel gelelim bugün sizlere doğal makyaj ürünlerinden bahsedeceğim.

Organik elementlerle zenginleştirilmiş birçok besleyici ve zengin ürünler bizler için satışta. 
Organik makyaj malzemelerinin özellikleri arasında, yumuşak, doğal ve kusursuz bir görünüm sağlamakta olup, kolaylıkla uygulanmaları aslında. Mısır Püskülü, Papatya, Jojoba Yağı gibi birebir organik karışımlardan yararlanılarak formüle ediliyorlar. Size bir artı olarak da; A, C, E Vitaminleri, cildi zararlı serbest radikallere karşı korumaya yardımcı oluyorlar.
Birçok doğal organik ürünlerden oluşan markalar piyasaya hergün yayılıyor. Glo Minerals, I.D Bare Escentuals, Nars, Nvey Eco, Pur Minerals oldukça popüler ve çok kaliteli malzemeler üretiyorlar.
Mesala, organik makyaj malzemesi üreten Nvey Eco; dudaklarımız için, Organik Hintyağı bazı, yatıştırıcı özellikteki Yalancısafran Yağı, Balmumu, E Vitamini ile birleştirilmiş ruj ve parlatıcılar çıkartmış durumda. Bu ürünler dudaklarımıza, antioksidan ve besleyici özellikler sağlıyor.

Nvey Eco Organik Rimel, dolgunluk vermek ve güçlendirmek amacıyla B5 Vitamini ( D Pantenol), Isırgan Otu ve Atkuyrugu ile formüle edilmiş. 
Yine tavsiye edeceğim ürünlerden, Glo Minerals’de allıklar, pudralar da da çeşitlilik ve besleyici organik ürünler bulmak oldukça mümkün. Renkler de harika 😉

Organik makyaj malzemelerinde, fırça kaliteleri de çok önemli. Biraz maliyetli olsa da, cildimiz için değer bence. Sonuçta, makyajımızın demirbaşları bu fırçalar. Hassas ciltlerin özellikle bu özel yapım fırçalardan satın alması gerekiyor.
Ünlü markalarda artık bu konuya oldukça eğiliyor.  Harvey Nichols, Benefit, MAC, Lancaster, Chanel, Clarins de organik elementlerden oluşan doğa harikası ürünler bulmak mümkün.
Herzaman sıkı takip ettiğim, makyaj ve cilt bakım ürünlerinizi rahatlıkla sipariş edebileceğiniz http://tr.strawberrynet.com/‘da bu ürünleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda, aylık olarak bazı ürünlerde de indirimler olabiliyor. Mutlaka sayfayı ziyaret edin, ilginizi çekeceği görüşündeyim. 😉
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: