Unutulmaz Bir Gelin Makyajı!

10 Jan

En heyecanlı günümüzde, herşeyimizle özenli olmalıyız. Gerek saçımız, gerek gelinliğimiz, gerek organizasyon… Hele ki makyajımız en az gelinlliğimiz kadar akılda kalmalı tabii. Muhakkak davetliler tarafından makyajımız sohbet konusu olacaktır. Bu sebeple, profesyonel bir dokunuşla, bu gecenin yıldızı olmayı başarmalıyız. Son senelerde, abartılı saç ve makyajdan kaçınıyoruz. Doğallık günümüzde çok gözde. Gelinlerde aynı şekilde, kozmetikteki trendleri takip ediyorlar ancak yılın moda renkleri beyazlar, gümüş, pudra ve pembe tonlarının olduğunu size bildireyim. Gelinlere, hafif renklerle sade ve güzel bir görüntü veriliyor renklerle. Ama gerçek ve modası geçmeyecek trend, gelin makyajında da gelini zarif, masum ve neredeyse makyajsız gösterebilmektir. Bundan dolayı gelin makyajı son derece natürel olmalı, sadece gelinin güzelliğini ortaya çıkarmalıdır.
Gelin makyajınızı belirleyen en önemli unsurlar gelinliğin ve saç modelinin yanı sıra düğünün gerçekleşeceği mekandır. Romantik bir kır düğünü planlıyorsanız , havalarda uçuşan bir gelinlik giyecekseniz ağır tonlarda uygulayacağınız bir makyaj iyi bir tercih olmayacaktır. Bu unsurları da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız tabii. Mükemmel bir makyajın en önemli sırrı pürüzsüz, temiz bir cilde sahip olmaktır. Bu nedenle gelin adayının nikahtan en az bir hafta öncesinde cilt bakımı yaptırması yararlı olacaktır. Bu konuda bilgi almak isterseniz, daha önceki yazılarımda cilt bakımı ile ilgili bilgilerimden faydalanabilirsiniz.

Güzel bir gelin makyajının sırlarına gelirsek:

Fondöten: Çok parlak renkler yerine mat tonları kullanın. Yoksa resimlerde pırıl pırıl parlayabilirsiniz! Fondöteninizi boyun renginize uyan natürel tonlarda seçmelisiniz. 

Allık: Yuvarlak bir yüze sahipseniz allığı, elmacık kemiklerinin altından şafaklara doğru ve şakaklara sürerek daha ince gösterebilirsiniz. Köşeli bir yüzde ise allık, elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt-yan sınırına sürülmeli.

Gözler: Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Göz makyajınızı yaparken açık renk farınızı göz kapağına sürdükten sonra, gölge yapacağınız renkte far ile göz kapağının bitiminden kaşa paralel çukurluğa hafifçe sürün.  Kirpikler… Bakışlarınıza yoğunluk veren dolgun kirpikler için yapışkanlı ve son derece natürel duran takma kirpikler kullanabilirsiniz. Böylece çok daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. 
 

Dudaklar: Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız rujunuzu uygun renkte bir dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin. Dudaklarınız ince ise açık renk rujlar kullanarak dudağınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Aynı şekilde kalın dudaklar da koyu renkli rujla daha ince gösterilebilir. Gelinlerin ruj seçiminde dikkat etmesi gereken özellik ise kalıcılık. Çoğumuz biliriz; düğün boyunca kalıcılığın sağlanması için rujun altına bir kat pudra sürülmesini kalıcılığını korur. Diğer bir ipucu ise dudaklarda gece boyu canlı bir görünüm için tam dudakların ortasına parlatıcı sürerek tazelemek. 

Birkaç örnekte Hindistan ve Pakistan Gelinlerinden:

                     

                     


Tebessüm ve enerjinizle gecenin yıldızı siz olacağınız için, hiçbirşeyin önemi yok. :))
En güzel gelin siz olacaksınız, emin olun…
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: